Hakkımızda Araçlar Transfer Otel Bölge İletişim
Alış Bilgileri
Dönüş Bilgileri
Fiyat Hesapla
+90 242 463 10 13
+90 553 409 01 26

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

Ellacartransfer, 
ELLACAR TURİZM TİC.LTD.ŞTİ. nin havalimanı transfer satiş portalı olup Antalya Kurumlar V.D 332 085 5258 vergi dairesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 102080 sicil no kayıtlıdır. 

Ellacartransfer, telefon numarası (+90) 242 463 10 13) ve ellarentacar@hotmail.com  email adresi ile hizmet vermektedir.
internet sitemize üye olan ve alış veriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmemizin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan Alıcı konumunda okumuş ve kabul etmiş sayılır!

Ellacartransfer sözleşme şartları da dahil olmak üzere, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara hacet olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.
Eğer sözleşme koşullarınında herhangi anlama eksikliği hissediyorsanız lütfen Müşteri hizmetleri departmanı ile irtibata geçiniz,
 
Kullanılan Dil
a. Ellacartransfer.com websitesi Türkçe, İngilizce, Almanca, ve Rusça dillerinde maksimum düzeyde hizmet vermekte, bu hizmet sürecinde maydana gelebiliecek anlaşmazlıklarda ve yalnış anlaşılmalarda Türkçe dili esas alınacaktır,
 
Hizmet
a. Ellacartransfer.com satıcı ve alıcı arasında himet aracı konumunda olup bireysel ve grup müşterilerine hizmeti satın alan ve hizmeti sağlayan taraflar arasında aracıdır.
c. Bu satış sözleşmesi ile hizmeti satın alan alıcı, hizmet sağlayıcısı da satıcı konumunda olup ve sorumluluklar kabul etmiş sayılır.
d. Bu sözleşme ile hizmeti satın alan alıcı( internetten hizmet satın alan kullanıcı), Alıcı(Himzeti fiilen sağlayanfirma) arasında yapılan sözleşmedir ve tarfalarca kabul etmiş sayılır. buradan doğacak hizmet anlaşmazlıklarında Ellacartransfer hiç bir sorumluluk kabul etmez.
e. Alıcı belirtilen sözleşme konusu hizmetin temel niteliklerini, satış fiyatını ve ödeme şekli ile hizmete ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
f. Ellacartransfer hizmet esnasında mücbir sebebler ve ulaşımı engelleyen hava ve doğal muhalefetleri, meydana gelen gecikmeler, kazalar, yaralanmalar, hastalıklar, hastane giderleri, bu sebeden dolayı oluşabilecek ilave hizmet ve ulaşım giderleri, maddi ve manevi kayıplar konularında sorumluluk kabul etmez,
f. Satıcı mücbir sebeblerden dolayı hizmeti sağlayamaz ise ALICI siparişin genel iptal kurallarına bakılmaksızın iptal edilmesini veya sözleşme konusu hizmetin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi belirtilen şartlara uygun olmak kaydıyla iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde ödemeyi gerçekleştirdiği hesabına defaten ödenir.
g. Ellacartransfer.com bu hizmeti sağlamak amacıyla hizmeti taşere edebilir. Belirtilen koşullarda başka bir firma veya sözleşmeli olarak hizmet aldığı 3. kişilere, kurum veya kuruluşlara yaptırabilir.
 
Hizmet alma süreci
a. Ellacartransfer.com hizmet sağlayıcılarının ulaşım ve transfer hizmetlerinin satışını yapmaktadır.
b. Bu Sözleşme ile Hizmetin sağlanmasından sonra ALICI ya ait kredi kartının ALICI nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini Ellacartransfer.com a ödememesi halinde, hizmetin teslim edilmiş olması kaydıyla ALICI Ellacartransfer.com hesabına Üç (3) gün içerisinde yeni bir ödeme yapmayı peşinen kabul eder.
 
c. Bu Ellacartransfer transfer voucheri hizmet alımı esnasında servis sağlayıcısına gösterilmeli ve dönüş transfer için bilgiler kontrol edilmeli, yalnışlıklar var ise düzelttirilmei, bu sorumluluk tamamen Alıcıya aittir. Dönüş saatinin belirtilmesi ne kadar sürede gidileceği, ve dönüş buluşma saatinin belirtilmesi konularında tüm sorumluluk Alıcının sorumluluğundadır.
d. Tüm müşterilerimize bu sözleşmeyi dikkatlice okumalarını tavsiye deriz.

Ödeme esnasında sorumluluk
Ellacartransfer kredi kartı ödemelerinde gerekli ssl güvenlik sertifikaları ile maksimum düzeyde güvenli alışverişin yapılması konusunda alt yapı sunar, Buna rağmen kredi kartı ödemelerinde gerçekleşebilecek, kart hırsızlığı, extra para çekimleri, virüs ve pop-up yöntemleriyle kredi kartından fazla ödemelerinin alınması gibi kanunsuz yapılan işlemlerde sorumluluk kabul etmemektedir.

İptal - Değişiklikler
Tüm değişiklikler ve iptaller email veya fax yolu ile Ellacartransfer ofisine bildirilmelidir. İlk transfer hizmetinden 48 saat önce belirtilen iptallerde transfer ücretinin tamamı Alıcıya ödenir. İlk transfer hizmetine 48-24 saat arası kalan sürede belirtilen iptallerde belirtilen hizmet bedelinin %50 si geri ödenir. Transfer ve hizmet süresine 24 saat den az süre kalan iptallerde belirtilen hizmet bedelinden geri iade yapılmaz. Tüm değişiklik ve iptaller için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçiniz.
Tüm değişilikler email yolu ile ellarentacar@hotmail.com adresine bilidirilmeli, değişiklikler belirtilen hizmet tarihinden 24 öncesine kadar yapılan değişiklikleri kapsar ve 24 saat öncesine kadar yapılan tarih, saat, buluşma saati, alınış saati, değişikliklerinde extra ücret taleb edilmez, 24 saat den az süre zarfında yapılan değişikliklerden hizmet sağlayıcısının müsaitliğine ve değişiklik yapılması gereken yapılabilirliğine göre extra ücret talep edilmektedir.
 
Sorumluluklar
a. Ellacartransfer hizmet sağlayıcısının ürününü sattığı için Ellacartransfer ürün kusurları konusunda sorumluluk kabul etmez ve muhatap değildir.
b.Ellacartransfer hizmet esnasında kayıp eşya, extra ücret ödemeleri, gecikme, kaza, yaralanma, mücbir sebelerden dolayı uçağı kaçırma, geç alınış saatinde buluşma, extra hastane giderleri, konaklama giderleri, extra ulaşım giderleri konularında sorumluluk kabul etmez, bu konuda alıcı ve hizmet sağlayıcısı ve tarafların sigortaları sorumludur. Yine aynı şekilde Ellacartransfer çalışanları, yöneticileri, temsilcileri, bu durumlarda direk sorumlu değillerdir.
c. Alıcı transfer ve hizmet bilgilerini kendileri doldurmakla yükümlü ve tüm bu belirtilen buluşma saati, buluşma yeri, alnış saati(Havalimanlarında iç hat uçuşlar için en az 1 saat - dışhat için en az 2 saat önce bulunmaları şeklinde), transfer ve hizmet süresi, alınış yeri gibi konulardan doğacak gecikmelerde ve anlaşmazlıklarda Alıcı sorumlu olup bu durumlar için extra ücret, maddi ve manevi kayıp talep edemez, tüm bu bilgiler Alıcı tarfaından doldurulup ve takibi hizmeti alan alıcı tarafından yapılır.
d. Hizmet sağlayıcıları buluşma saatinnde ve yerinde bulunmayı önem gösterir ama bu asla garanti edilmez, bundan doğacak extra giderler, ödemeler, extra hizmet ve ulaşım giderleri kabul edilmez
e. Belirtilen hizmet için karşılamarda havalimanında bekleme süresi iç hatlarda maksimum 45 dak. dışhatlarda maksimum 60 dakika olarak sınırlandırılmıştır. dönüş veya otelden-adresten alınış için belirtilen tarih ve saatden en fazla 15 dakika bekleme süresi vardır, bu andan itibaren alıcı hiç bir hak iddia edemez, para iadesi yapılmaz..
f. Transfer bilgilerinin doldurulması alıcı sorumuluğunda olup, bu belirtilen bilgiler nedeni ile geç kalma, ilave hizmeti alamama, havayolu uçuşunu kaçırma, konularda sorumluluk alıcıya aittir.
h. Transfer ve hizmet bilgilerinin doldurulması alıcı tarafından olup, bu nedenden dolayı otel ve adresi bulunamamsı yada geç kalınması hizmet sağlayıcısının sorumluğunda da değildir.Bu nedenden dolayı oluşabilecek extra ulaşım, hizmet giderleri de Alıcı sorumluğundadır.
i. Hizmet sağlayıcısı belirtilen araç katogorisinde hizmet sağlar, ama asla bu garanti edilmez, bu neden dolayı hizmet sağlayıcısı araç tipi ve katogori değiştirme hakkını saklı tutar.
j. Hizmet buluşma noktasına havayolu ile gelen müşteriler için; havayolunun gecikmelerinin takibi hizmet sağlayıcısı sorumluluğundadır, ama bu 3 saat olarak sınırlıdır. 3 saat den fazla gecikmelerde Ellacartransfer ile iletişim kurulmalıdır. 3 saatden fazla beklemeler için extra ücret talep edilebilir. Alıcı tarafından kabul edilmediği durumda hizmet sağlanmaz.
k. Dönüş ve buluşma(Otel-adres-ev) saatinde ve yerinde Alıcı ile buluşma ve bekleme süresi 15 dakika ile sınırlıdır, bu süre zarfında gelmeyen alıcı hizmet hakkını kaybeder ve geri iade yapılmaz, bu durumlarda müşteri hizmetlerinin sizi ulaşamaması (cep telefonu) gibi nedelerden dolayı sorumlu Alıcı dır.
 
Belirtilen hizmetler için kullanılacak tüm araçlar yasal sorumlulukları ve yetkileri yerine getirilmiş araçlar ile servis sağlanması hizmet sağlayıcısının sorumluluğundadır.
 
Sözleşmede ve websitesindeki içerik değişikliği 
Ellacartransfer belirtilen bu sözleşmedeki tüm maddeleri ile sitedeki fiyat ve bilgileri değişikliklerini yapmaya, kendinde saklı tutar ve istediği zaman bu değişiklikleri yapabilir, kullanıcılar bu değişiklikleri extra bildirim yapılmadan kabul etmiş sayılır.
 
Ellacartransfer sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata , ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
 
Ellacartransfer bu sözleşmedeki şartları yasa dışı kanunsuz eylemlerde, kullanmayacağını kabul eder, kullanıcıda bu şartları websitesini kullanarak veya hizmet satın alarak kabul etmiş sayılır, iş bu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Ellacartransfer.com (ELLACAR TURİZM TİC.LTD.ŞTİ.)in yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


ELLACAR TURİZM TİC. LTD. ŞTİ.
Güzelyurt Mah. Lara Cad. No:161/5
Aksu / ANTALYA / TÜRKİYE
Tel : +90 242 463 10 13
Fax : +90 242 463 10 13
E-posta : ellarentacar@hotmail.com
© 2006 www.ellacarrental.com